WordPress Aktarıcısı Eklentisi

WordPress altyapısına sahip olan internet siteleriniz veya blog sayfalarınızı taşıyabilmek istiyorsanız yedek alma işlemini yapmanız gerekebilir. Farklı yöntemler ile yapılabilen bu yedek alma işleminin günümüzde en fazla tercih edilen yöntemi ise WordPress aktarıcısı eklentisini kullanmaktır.

WordPress sisteminde yer alan “İçe aktar – Dışa aktar” özellikleri ile de yapabileceğiniz bu yedek alma işlemlerini daha güvenilir yöntemler ile yapabilmek istiyorsanız WordPress aktarıcısı eklentisini sisteminize kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

wordpress aktarıcısı

Sitenizde yer alan video, resim, etiket, kategori ve diğer özel bölümleri XML formatında dışarıya aktarabilmenizi sağlayan bu eklenti sayesinde kolay bir şekilde yedek alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yedeklerinizi XML Olarak Alabilirsiniz

XML olarak dışarıya aktardığınız dosyalarınızı tekrar istediğiniz web sitesine yükleyebilir ve kaldığınız yerden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Genel anlamda amacı normal yedek alabilme işlemini yapmak olan bu eklentinin tercih edilme sebebi ise kolay kullanılması ve XML formatında dışarıya aktarım yapabilmesi oluyor.

wordpress importer eklentisi

Kendi WordPress araçlarını kullanmak istemeyenler ve yeterli teknik bilgiye sahip olmayanlar WordPress aktarıcısı eklentisini sistemine kurarak XML yedeklerini dışarıya aktarabilirler. Sitenizde herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız ve yedek alma işlemini yapamamaktan dolayı çalışmalarınızı askıya alıyorsanız sizler de WordPress aktarıcısı eklentisini kullanarak kolay bir şekilde yedek alabilirsiniz.

Yedeklerinizi almadan önce WordPress aktarıcısı eklentisini kurmayı ve aldığınız yedekleri farklı depolama aygıtlarında saklamayı da ihmal etmeyin.

 
1 Yorum
  1. kemal demiş ki:

    gerçekten farklı ve faydalı bir değerlendirme ve bilgilendirme yazısı olmuş elinize ve emeğinize sağlık

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*