Sosyal Medya Danışmanlığı

sosyal medya

Her geçen gün daha fazla önem kazanan sosyal medya artık sadece sosyal yaşamın değiş iş hayatının da olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bir dönem sadece özel paylaşımlarla gündeme gelen sosyal medyanın günümüzde ticari açıdan çok farklı bir noktaya eriştiği aşikar. Markalar ya da kişiler herhangi bir ücret ödemeden geniş kitlelere ulaşabiliyor. Kendi hedef kitlesini oluşturabilen markalar sosyal medya platformları üzerinden çok daha etkin bir tanıtım çalışması yapabiliyor.

Sosyal Medya Üzerinden Neler Yapılabilir?

Instagram üzerinden fotoğraf paylaşımları yaparak görsel açıdan hedef kitleye seslenmek mümkün. Video içerikleri hazırlanarak Youtube üzerinden yayınlanabilir ya da Linkedin üzerinden çok daha kurumsal bir ortamda yeni iş bağlantıları dahi yapılabilir. Facebook tüm bunların bir arada yapılabildiği bir platform olma özelliğine sahip. Üstelik geleneksel medya ile kıyaslandığında sosyal medyanın çok daha üstün özellikleri olduğunu görebilirsiniz.

sosyal medya trendleri

Sosyal Medya Reklamları ile Etkin Bir Tanıtım

Belirli bir ücret ödeyerek sosyal medya platformları üzerinden reklam yapabilme olanağı da bulunuyor. Maliyeti diğer reklam kanalları ile kıyaslandığında çok daha düşük olan bu reklamlar hedef kitleye ulaşmak noktasında yüz güldüren neticeler elde edilmesini sağlayabiliyor. Ancak sosyal medya reklamlarında hedef kitlenin çok iyi belirlenmesi gerekir. Aynı zamanda doğru uygulama yapılması ve mecraaların doğru belirlenmesi gerekir. İşte bu noktada sosyal medya danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Neden Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

Hangi platformların hangi hedef kitlelere hitap ettiği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olan ekiplerimiz sosyal medya reklamları ile başarılı bir reklam çalışması yapmanızı sağlıyor. Aynı zamanda sosyal medyayı daha etkin ve daha doğru kullanmanızı sağlayarak hedeflerinize giden yolu kısaltıyor. Bir yönetim sürecini de beraberinde getiren sosyal medya kullanımı marka itibarı açısından da oldukça mühim.
sosyal medya danışmanlığı

Marka için son derece önemli bir dinamik olan sosyal medyanın gücünden faydalanmanız günümüz koşullarında bir zorunluluk halini aldı. Sunduğumuz danışmanlık hizmeti kapsamında içerik yönetimi, moderasyon, sosyal medya takibi, markaya itibar kazandırma, dijital PR, raporlama ve sosyal medya veri analizi çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz. İçeriklerinizi destekleyen görseller de hazırlayarak etkin bir çalışma yapılmasını sağlayabiliriz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.