Online İtibar Yönetimi

online itibar yönetimi

Dijital platformlardaki itibar, markalar, kurumlar ve kişiler için son derece önemli olduğundan online itibar yönetiminin ihmal edilmemesi gerekiyor. İtibar ve algıların doğru şekilde yönetilmesi belirli bir çalışma ve takibi zorunlu kılıyor. İletişim ve müşteri ilişkileri gibi hususlarda bilgi ve tecrübe sahibi olan firmamız online itibar yönetimi çalışması ile dijital platformlarda doğru algı oluşumunu sağlayabilir.

Online İtibar Neden Önemli?

İnternet artık hemen her birey tarafından kullanılıyor. Markalar, kurumlar ve kişilere ulaşım ya da araştırma amaçlı olarak online yöntem tercih ediliyor. Dolayısıyla bir marka, kurum ya da kişi hakkında ilk algıları oluşturan da online itibar oluyor. Mevcut müşterileriniz, potansiyel müşterileriniz, çalışanlarınız ve çalışan adaylarınız, rakipleriniz, iş ortaklarınız ve hatta sosyal çevreniz dahi online itibarınızı dikkate alıyor. İşte bu nedenle küçük ya da büyük markaların, kurumların ve popülerlik ihtiyacı olan kişilerin online itibarını doğru şekilde yönetmesi gerekir.

online itibar yönetimi önemi

Online platformlarda ortaya çıkan sorunlar da online itibar yönetimi kapsamına değerlendiriliyor. Bu sorunların en doğru ve en kısa zamanda çözülmesi için de firmamız tarafından sunulan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Online İtibar Yönetimi ile Çözülebilecek Sorunlar

Online itibar yönetimi kapsamında değerlendirilen sorunlar arasında kurumsal skandallar, negatif yorumlar, rakip kurum ya da markaların saldırıları, yapısal bazda değişiklikler de var. Ayrıca sahte hesaplardan yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler, yanlış bilgilendirilmeler, yalan haberler ve yalan içerikler, eski çalışanlar, firma sırlarının ifşası ve daha pek çok sorunun marka, kurum ve kişilere zarar vermemesi için mutlaka online itibar yönetimi hizmeti almalısınız.

Marka, kurum ya da kişilerin bir algı oluşturması için dijital dünyadaki gelişmeleri de yakından takip etmesi gerekir. Sosyal medya, bloglar, forumlar ve sanal ağda yaşanan gelişmelerin takibi de firmamız tarafından yapılıyor. Dolayısıyla ilgi alanınızda olması gereken tüm dijital kanallar ekiplerimiz tarafından yakın takibe alınarak itibarınızın oluşturulması ve korunması sağlanabilir.

online itibar yönetimi hizmeti

İtibarın oluşturulmasının yıllar aldığı, ancak yok edilmesinin saniyeler içerisinde gerçekleştiği düşünülecek olursa, online itibar yönetimi noktasında profesyonel bir firma ile çalışmanız gerekir. Bizimle hemen iletişime geçerek daha detaylı bilgi vermemizi sağlayabilirsiniz.