Kurumsal Kimlik

kurumsal kimlik

Bir marka oluşturmanın temelinde kurumsal kimlik çalışması yatıyor. Her markanın dijital platformlardaki duruşunu kurumsal kimliği belirler. Dolayısıyla markalar için kurumsal kimlik tasarımı son derece önemli bir dinamik. Firmamız profesyonel teknikler yardımı ile tüm markaların misyonu ve vizyonuna uygun kurumsal kimlik tasarımı çalışmasını gerçekleştiriyor. Kurumsal kimliğinizi birlikte oluşturabilir ya da birlikte şekillendirebiliriz.

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalı?

Öncelikle kurumsal bir kimliğin öyküsü olmak zorunda. Bir maka inşaa ediyorsanız ve temelini kurumsal kimlik ile atıyorsanız, bu markanın ve dolayısıyla kurumsal kimliğin de öyküsünü oluşturmanız gerekir. Firma olarak kurumsal kimlik tasarımına hikaye aşamasından başlayarak sağlam bir temel oluşturuyoruz. Kimlik hikayesinde samimiyete ve kolay anlaşılabilir olmasına özen gösteriyoruz. Bu sayede hikayenin kurumsal kimliğe aktarımı da müşteri ile güçlü bir bağ oluşturmaya yardımcı oluyor.

Tutarlılık kurumsal kimlikte önemli olan bir diğer etken. Elbette esneklik payı düşünülerek oluşturulması gereken kimlik tasarımının aynı zamanda tutarlılık noktasında da bir probleme sebebiyet vermemesi gerekir. Zira tasarlanan kurumsal kimliğin sıklıkla değiştirilmesi ya da yenilenmesi markalara zarar verebiliyor. Bu nedenle tasarım aşamasında tutarlılığa ve esnekliğe önem verilmesi gerekir.

kurumsal kimlik çalışması

Kolay Algılanan Bir Kurumsal Kimlik Kolay Unutulmaz

Müşteriler markaların kurumsal kimliklerini anlama ve algılama çabasına girmez. Bu nedenle gizemli, karışık ya da zor anlaşılan bir kimlik müşterilere ulaşmayacaktır. Firmamız tarafından tasarlanan çalışmada kolan anlaşılır bir kimlik belirleniyor. Müşteriler tarafından hemen anlaşılabilen bu kimliğin kolay unutulması da mümkün olmuyor. Çünkü kolay anlaşılan bilgiler kolay unutulmaz. Bu prensiple yola çıkıyor, hedef müşteri kitlesine uygun düzeyde bir tasarım hazırlıyoruz.

Markaların kimliğinde mutlaka bir dinamizm olmalı. Özellikle rakip markalardan farklı kılan bir özelliğin kurumsal kimlikte ön plana çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz. Sıradanlıktan uzak ve içerisinde bir dinamik barındıran kurumsal kimlikler, markalaşmayı hızlandırır ve güçlendirir. Markanın rakiplerden ayırımı daha kolay olurken müşteriler açısından da markaya bir artı değer katılmış olur.

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarımız hakkında size daha detaylı bilgi aktarabilmemiz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Markanızın değerini taçlandıracak bir çalışmayı sizin için de gerçekleştirebiliriz.