İnstagram Video Reklam: Hakkında Bilmeniz Gerekenler

instagram video reklamı

Instagram platformundaki video reklamları ile başarıya ulaşmak gibi hedefleriniz var ise bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da bulunuyor. Instagram platformu için reklam stratejileri geliştirmek istediğiniz zaman ve bu stratejileri video tabanlı olarak geliştirmek istediğiniz zaman kullanıcılara bilgi vermeniz, harekete geçirmeniz ve profilinizi incelemeleri konusunda başarılı olmanız gerekiyor.

Kullanıcı Akışı ve Uyumlu Reklamlar

Reklamlarınız ilk etapta doğal gözükmesi son derece önemlidir. Bu sebeple, hedef kitle analizi yapmanız gerekir. Organik olarak bir akış elde etmek istiyorsanız ürün ve hizmet odaklı reklamlar hazırlamak yerine kullanıcılarınızın akışına ve alışkanlıklarına uygun olabilecek video reklamları kurgulamalısınız. Karmaşık videolardan uzak durmanız ve mesajınızı en kısa şekilde vermeniz de son derece önemlidir.

Metin Nasıl Oluşturulmalıdır?

Video reklamlarında metin de önemlidir. Videonuzda yer alan görsellere ve seslere her zaman güvenmemeniz gerekmektedir. Video reklamlarınız için güçlü metinler yerleştirdiğiniz zaman metinleriniz ile ön plana çıkmayı başarabilirsiniz. Metinlerinizi hazırlarken her zaman net olmalı ve kısa metinler hazırlamaya özen göstermelisiniz.

Hangi Türlerde Hazırlanabilir?

Video reklamlarını doğrudan bir yazı ile başlatabilir ve reklam sonunda reklamın hangi konu ile alakalı olduğunu bildirebilirsiniz. Bu reklam türü genellikle marka bilinirliği elde edebileceğiniz ve potansiyel yeni müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz bir reklam türüdür. Görselleriniz ile videolarınızı birleştirerek de ortaya hoş reklamlar çıkartabilirsiniz.

Paylaşımlarınızı video ağırlıklı olarak yapmak istemiyorsanız ufak tefek görseller hazırlayarak video içerisine yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Videonuzu metin yazılı olmadan başlatarak aralara da metinler ekleyebilirsiniz. Bu ufak notlar sayesinde reklamlarınızın daha akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Videonuzu Instagram’da paylaşacağınız zaman kullanıcıların videonuzu durup izleyebilmeleri için açıklama kısmına da farklı bilgiler vermelisiniz. Video açıklamaları yazmadığınız zaman reklamlarınızın daha kısıtlı bir kitleye ulaşmasına yol açabilirsiniz. Video açıklamalarında ise yanıltıcı mesajlar vermemelisiniz. Doğrudan sunduğunuz ürün ve hizmetiniz ile ilgili mesajlar verirseniz kullanıcıların gözünde daha prestijli bir marka haline gelebilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*