Mobilde Hızlı Sayfa Yüklenmesi Dönüşüm Oranı Artırıyor

Mobilde Hızlı Sayfa Yüklenmesi Dönüşüm Oranı Artırıyor

Dönüşüm oranları internet sitelerini ziyaret eden kullanıcıların internet sitesinde istenen davranışları gerçekleştirmesi ve geri dönüşüm oranları yükseltmesidir. Kullanıcıların gerçekleştirmesini istediğiniz davranışlar, markanız için kurguladığınız stratejilere göre değişkenlik gösterebilir.

Kullanıcı davranışları bazı zamanlar ürün satın almak olabilirken, bazı zamanlarda bir haber bülteni veya e-posta bültenine abone olmak olabilir. Kar amacı ile yürütülen internet siteleri için geri dönüşüm oranları ise son derece önemlidir. Düşük geri dönüşüm oranları elde edildiği zaman kullanıcıların size herhangi bir getirisi olmadığı mesajı verilir.

Ziyaretçilerinizin Dönüşüm Oranları

Aşırı yüksek bir ziyaretçi sayınız olmasından ziyade, ziyaretçilerinizin dönüşüm oranlarına katkı sağlamaları her zaman daha önemlidir. Günümüzde güçlü bir mobil strateji geliştirmeniz ise dönüşüm oranlarında gözle görülür bir artış elde edebilmenizi sağlar. Mobil sayfaların daha hızlı açılmaları, mobil stratejiler geliştirilirken en fazla dikkat edilmesi gereken detaydır.

Mobil kullanıcıların davranışlarının masaüstü kullanıcılarına göre farklılıklar göstermesi de dikkate alınmalıdır. Mobil cihazlar ile internet sitenizi ziyaret eden, herhangi bir bilgiyi veya ürünü aratan kişilerin daha hızlı bir biçimde ürün, hizmet veya bilgiye ulaşması geri dönüşüm oranlarınızı artırır. Bu sebeple, yavaş açılan ve kullanıcıların bu yavaşlıktan dolayı siteden hızlıca çıkmasını sağlayan sitelerin mobil optimizasyonunun yapılması gerekir.

Mobil Optimizasyon ve SEO Etkisi

Mobil optimizasyonu yapılan ve mobil kısmında hızlı açılan sayfalarınız aynı zamanda arama motorlarının gözünde de değer kazanır. Örneğin, Google arama motoru 3 saniye ve aşağıdaki sürelerde açılan internet sitelerine mobil optimizasyonu yapılmış dost siteler olarak bakar.

Site optimizasyonunuzu mobil uyumlu olarak yaptıktan sonra erişilebilir olmaya başlayabilirsiniz. Hedef kitleniz tarafından erişilebilir olan internet siteniz ürün ve hizmetlerinizin daha etkili bir şekilde tanıtılabilmesini sağlar.

Bu durumu sağlayabilmek için arayüz tasarımının doğru şekilde yapılması ve SEO çalışmalarının da güncel tekniklere uygun olarak yapılması gerekir. Bu detaylara dikkat ettiğiniz zaman mobil kısmında optimize ettiğiniz siteniz dönüşüm oranlarınızda gözle görülür bir artış yaşanmasına sebep olur. Böylelikle ürün ve hizmetlerinizi doğru hedef kitleye en doğru şekilde sunmuş olursunuz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*