SEO

seo

İnternet sitelerinin ya da sayfaların arama motorlarında yükselmesi, üst sıralarda konumlanması için yapılan çalışmalar SEO olarak adlandırılıyor. SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Arama motoru optimizasyonu çalışması internet sitelerinde yer alan içeriklerin daha fazla sayıda kişiye ulaşmasını sağlıyor. Dolayısıyla hizmet ve satış kapsamında çok daha geniş bir potansiyel müşteriye ulaşmak ancak başarılı bir SEO çalışması ile mümkün olabiliyor.

Neden SEO Çalışması Yapılmalı?

İnternet sitelerinin ya da sayfaların doğal yoldan bir popülerlik kazanması çok uzun bir zaman dilimini ve yoğun bir çalışmayı zorunlu kılabiliyor. Oysa SEO çalışması ile sitelere ve sayfalara tamamen doğal yoldan bir popülerlik kazandırmak mümkün oluyor. Yapılan çalışma ile kazandırılan popülerlik, site ve sayfaların Google gibi arama motorlarında çok daha üst sıralarda konumlanmasını da beraberinde getiriyor.

seo ve reklam

SEO En İyi Reklamdır!

Günümüz koşullarında arama motorlarında en üst sıralarda yer almanın, en iyi reklam olduğu düşünüldüğünde, her web site için SEO çalışmasının zorunlu olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Özellikle sanal ağda satışı yapılan ürün ve hizmetlerin geniş kitlelere ulaşması için web sitenin mutlaka arama motoru sıralamalarında üstte yer alması gerekir.

SEO Çalışmasında Doğallık Neden Önemli?

Arama motoru sıralamalarında öncelik doğal bir popülariteden geçiyor. Çünkü Google çeşitli sistemler aracılığı ile yapay olan tüm durumları tespit ederek bu durumları dikkate almıyor. Dolayısıyla doğal olmayan uygulamalar ve çalışmalar ile web sitenin sıralamada yükselmesi de olanaksız. Yapay durumlar web siteye olumsuz etkilerde dahi bulunabiliyor. İşte bu noktada SEO uzmanının bilgi ve tecrübesinin önemi çok daha net anlaşılabilir.

organik seo

SEO çalışmasında doğallığı çeşitlilik ile destekleyen uzmanlarımız, web siteye doğal olmakla beraber kalıcı bir popülerlik de kazandırabiliyor. Dijital pazarlama tekniklerine uygun, ürün ve hizmet satışını destekleyen içerikler ve en hızlı şekilde, en doğru yoldan yükseliş sağlayan çalışmalar ile web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayabiliriz. SEO çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve merak ettiğiniz sorulara yanıt verebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.