Instagram Direct Link Paylaşma Özelliği

Yaklaşık 375 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’ın kendi içerisinde mesajlaşmayı sağlayan Instagram Direct uygulaması yepyeni özelliklere kavuşarak çok daha eğlenceli bir kullanım şansı sunmaya başladı. Gelen son güncelleme ile geçerli olan özelliklerden biri de link paylaşma oldu. Daha önce hem fotoğraf hem de videoların yatay ya da dikey boyutlarda paylaşılabilmesine olanak tanıyan Instagram Direct ile artık web bağlantısı da paylaşılabiliyor.

Instagram kullanıcılarının tamamının mesajlaşma uygulamasını da kullandığından söz edilemez. Yani Instagram Direct kullanıcı sayısı uygulamayı kullananlardan çok daha az. Dolayısıyla link paylaşma özelliği Instagram kullanıcılarında dahi bir şaşkınlık yaratmayı başardı. Oysa link paylaşımı zaten Instagram Direct kullanıcılarının beklentileri arasında yer alıyordu. Bu özellik için tam 4 yıl beklemek zorunda kalan kullanıcılar, gelen bu haberi “nihayet” değerlendirmesi ile karşıladı.

instagram direct link paylaşma özelliği

Aslında sosyal platform 2013 yılından bu yana mesajlaşma imkanı tanıyor. Oysa link paylaşımına izin vermiyordu. Elbette kullanıcılardan bu yönde çok sayıda talep gidince kollar sıvandı ve kullanıcıları uygulamada tutmak amacıyla link paylaşımı özelliği, mesajlaşma uygulamasına eklendi. Özellikle Instagram aracılığı ile alışveriş yapılabiliyor olması ve bu alışverişlerin de kolaylaşması gerektiği hususu, söz konusu özelliğin uygulamaya eklenmesindeki en büyük neden şeklinde yorumlar mevcut.

Paylaşılan Linkte Önizleme Olacak

Bu yeni özelliğe en çok satıcı konumunda olan kullanıcılar sevindi. Çünkü artık ürünlerinin tanıtımını Instagram Direct üzerinden çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecekler. Peki, paylaşılan linklerde önizleme olacak mı? Kullanıcıların en çok merak ettiği bu soruya da yanıt gecikmedi. Evet, Instagram Direct üzerinden yapılan link paylaşımlarında önizlemeler de olacak. Ancak Android kullanıcılarının bir süre daha beklemesi gerekiyor. Çünkü bu yeni özellik henüz sadece iOS işletim sistemi için hazırlanarak kullanıma sunuldu.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*