Google ve Yandex Reklam: Daha Çok Aramada Çıkmak Neden Önemli?

google ve yandex reklam daha çok aramada çıkmak neden önemli

Google ve Yandex günümüzde en fazla kullanılan arama motorları arasında yer almaktadır. Bu arama motorlarındaki sonuçlarda daha fazla yer aldığınız zaman dönüşüm oranlarınızın artmasını da sağlayabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere yaymak istiyorsanız ve mevcut hedef kitlenize de ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bilgiler vermek istiyorsanız, arama sonuçlarında daha fazla çıkmanız gerekmektedir.

Reklam sonuçlarında daha fazla görüntülenme aldığınız zaman bir sonraki reklam stratejinizi belirleme konusunda da avantajlı duruma geçebilirsiniz. Elinizdeki kullanıcı verilerini detaylı bir şekilde analiz ederseniz reklamlarınızın daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat arama sonuçlarında her zaman daha fazla çıkmanız sizler için iyi de olmayabilir.

Anahtar kelimeniz ile ilgisiz olan tıklamalardan reklam görüntülenmesi aldığınız zaman reklam stratejiniz için ayırdığınız bütçeniz artmaya başlar. Bu sebeple, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili olmayan anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekir. Bu kelimeleri negatif anahtar kelimeler olarak belirleyerek reklamlarınızın ilgisiz tıklamalardan dolayı görüntülenmesini engelleyebilirsiniz.

Üst Sıralarda Yer Almak için Neler Yapılabilir?

Arama motorlarındaki arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız uzun bir sürece girmeniz gerekiyor. İlk başlarda rakip analizi yapmanız bu işin ilk kuralıdır. Rakiplerinizi analiz ettikten sonra SEO çalışmalarınızı bu analiz sonuçlarına göre gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizi tekrar gözden geçirmeniz de gerekebilir.

İlk sayfada yer almak istediğiniz zaman anahtar kelimeler üzerinde uzun süre boyunca çalışma yapmanız gerekmektedir. Rakipleriniz ve yer aldıkları sektörleri de araştırmanız gerekebilir. Rakiplerinizin anahtar kelimelerinin sizin sitenizde çalışmadığını düşünüyorsanız yeni anahtar kelimeler üzerine çalışmanız gerekebilir.

Özgün ve doğal içerik üretmeniz ilk sıralarda yer almanız açısından son derece önemlidir. Arama motoru algoritmaları özgün ve doğal içeriklere büyük bir değer vermektedir. Sitenizin uzun süre boyunca ilk sıralarda yer almasını istiyorsanız bu işin süreklilik isteyen bir iş olduğunu da unutmamalısınız. Yer aldığınız ilk sıraları hızlı bir şekilde kaybedebileceğinizi aklınızdan çıkartmamalısınız. SEO çalışmalarını doğru şekilde uzun soluklu olarak uygulayarak arama motorlarında daha üst sıralarda daha uzun süre boyunca yer almayı başarabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*