WordPress TinyMCE Advanced Eklentisi

İçerisinde 16 adet ayrı araç yer alan TinyMCE eklentisini aktif ettiğiniz an otomatik olarak tüm araçlar editör çubuğunuza ekleniyor. Yaptığınız sıralamaları dilerseniz editör araç çubuğundan da düzenleyebiliyorsunuz. Eklenti ile gelen araçların genellikle işe yarayan araçlar olduğunu da söyleyebiliriz.

Tablo oluşturabilmek ve düzenleyebilmek için karşınıza çıkan araçlar aynı zamanda yazınızda listeleme yapmak istediğiniz zaman da sizlere yardımcı oluyor. CSS stillerini düzenleyebilen eklenti ayrıca HTML etiketlerinin niteliklerini de ekleyerek, çıkartabilmenizi sağlıyor.

tinyMCE advanced eklentisi

TinyMCE Advanced Eklentisinin Özellikleri Nelerdir?

TinyMCE Advanced içerisinde gelişmiş HR, gelişmiş bağlantı özellikleri ve Contex Menu gibi pek çok işlevsel özellik bulunuyor. Özellikle akademik seviyede paylaşım yapan kişiler için bu tür özellikler son derece işlevsel ve kritik bir önem taşıyor.

Eklentinin tek olumsuz kısmı sekiz ayrı dil seçeneğinin olması ve içerisinde Türkçe dilinin olmaması oluyor. Fakat eklentiyi kullanabilmek son derece kolay olduğu için Türkçe dilinin eksikliğini çok fazla hissetmiyorsunuz.

TinyMCE Advanced Nasıl Kurulur?

WordPress eklentiler sayfasından indirdikten sonra eklentiyi wp-content/plugins klasörüne atmanız ve daha sonra WordPress yönetim panelinden aktif etmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle WordPress eklentiler kısmından artık TinyMCE Advanced eklentisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

tinyMCE advanced

Editör seçeneklerini daha işlevsel hale getiren eklenti sayesinde içeriklerinizi daha interaktif bir şekilde yayınlayabilir ve ziyaretçilerinizin yayınladığınız içeriklerinize daha fazla ilgi göstermesini sağlayabilirsiniz.

Milyonlarca aktif kullanıcıya ve indirilme sayısına sahip olan eklenti sayesinde WordPress editörünüzü daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

 
1 Yorum
  1. Mert demiş ki:

    Öneri için teşekkürler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*