WordPress Jetpack Eklentisi

Wordpress Jetpack Eklentisi

Jetpack eklentisi, WordPress ile entegre edilmiş olan wp kullanıcı adı ve şifreniz ile hesaplara bağlanabileceğiniz çoklu işleve sahip olan bir eklentidir. Jetpack sayesinde ihtiyacınız olantüm eklentileri tek paket halinde kolay bir şekilde kullanabilir ve internet siteniz ile entegre hale getirebilirsiniz.

Jetpack eklentisini kurmak istiyorsanız ilk önce eklentiyi bilgisayarınıza indirmiş olmanız gerekiyor. Daha sonra indirdiğiniz dosyayı arşivinden çıkartarak klasörü herhangi bir FTP programı yardımı ile wp-content/plugins klasörüne yollamanız yeterli oluyor.

jetpack eklentisi

Jetpack Eklentisi WordPress Sistemlerine Nasıl Kurulur?

Bu adımları izledikten sonra wp-admin panelinize giriş yaparak sol menüden “Eklentiler > Yüklü Eklentiler” kısmına tıklıyorsunuz. Bu bölümden “Etkinleştir” kısmına geldiğiniz zaman Jetpack eklentisini görebilirsiniz.

Bağlamış olduğunuz hesabınız ve eklentileriniz karşınıza geldiği zaman birbirinden farklı eklentileri aynı sayfa üzerinde görmeye başlayabilirsiniz. İnternet sitenize eklediğiniz yazılarınızı dilerseniz eş zamanlı olarak Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında da paylaşabilirsiniz.

jetpack görüntüleme

Jetpack WordPress Eklentisi Mobil Uyumlu mu?

Mobil platformları da destekleyen Jetpack sayesinde internet sitenizi mobil tasarımlara uyumlu hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Mobil tema eklentisine sahip olan Jetpack eklentisini kullanarak web sitenizi gerekli alanlardan mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.

Tek bir eklenti ile birden fazla işlemi yapabilmek ve içeriklerinizi sosyal medya platformlarında da görünebilir kılmak istiyorsanız Jetpack eklentisini kesinlikle WordPress sistemlerinize kurmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

 
2 Yorum
 1. Ersin demiş ki:

  Jetpack eklentisinin sisteme getirdiği yük nedir? Kurduktan sonra ciddi bir ağırlaşma hissediyorum.

  • Sentilyon demiş ki:

   Sistem gereksinimleri için detaylı bilgi verilmemiş. Fakat aşağıda paylaştığım bilgiler umarım sizin için faydalı olabilir.

   jetpack

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*