Türk Girişimi indir.com’dan Yurtdışı Hamlesi Geldi

enindircom

İnternete girip aradığı oyunu, programı yada bilgisayara inebilecek herhangi bir yazılımsal ürünü arayan her kişinin yolunun düştüğü adres indir.com olmuştur. Çünkü 2011 yılından beri milyonlarca kişinin ziyaret ettiği indir.com Türkiye’nin en güncel yazılım, uygulama ve oyun indirme kütüphanesi denilebilir. Bu başarı artık Türkiye sınırlarının dışına çıkılması gerektiğinin en büyük göstergesi olmuş ve en.indir.com geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlamıştır.

Bugüne kadar 100.000’i aşkın Türkçe içerik üreten indir.com 1.000’in üzerindeki İngilizce içeriği ile yurtdışı pazarına açıldı. Kısa süre içerisinde bu sayıyı 20.000’e çıkaracaklarını belirten indir.com ekibi hızlı girişimleri ile dünya çapında da ses getirdi.

“Sektörün Gelişmesi için Yurtdışı Pazarı Önemli”

en.indir.com adresinde yeni yayın dönemine başlayan indir.com Türk girişimcilere de büyük bir motivasyon kaynağı oldu. İmza Teknolojileri Kurucu Ortağı Hasan Yaşar, “İmza Teknolojileri olarak Türk girişimcilerin hazırladıkları projelerin yurtdışında da tanınmasına ve ses getirmesine katkı sağlamak istiyoruz. Türk yazılımları ve oyunları yurtdışında başarılı olduğu takdirde bu durum sektörümüzün de genişlemesini sağlar.” açıklamasını yaptı.

indircom-1

Türk yazılımcıların ve girişimcilerin yurtdışı pazarında yer alması gerektiğini söyleyen Yaşar, aynı zamanda Türk yazılımcı ve girişimcilere ilham kaynağı olabilecek indir.com hikayesi ile de başarılı bir örnek oldu. Türk girişimcilere gelen bu büyük ve ses getiren desteğin ilerleyen dönemlerde daha artması gerektiğini söyleyen Yaşar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarıyla da herkese teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Bizde Sentilyon ailesi olarak en.indir.com’un yayın hayatında başarılı olmasını içtenlikle ümit ediyor ve indir.com’u tebrik ediyoruz.

Teşekkürler..

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*