Mobil Reklam Gelirlerini Artırmak için 3 Akıllı Yol

Mobil Reklam Gelirlerini Artırmak için 3 Akıllı Yol

Sıradışı reklam gelirlerine mantıksal tepki, reklamların sayısını ve sıklığını arttırmak olsa da, akıllı girişimciler, bunun istenen finansal sonuçları elde etmeden kullanıcıları uzaklaştırmanın kesin bir yolu olduğunu biliyorlar. Bunun yerine, daha önce birçok geliştirici tarafından etkili olduğu kanıtlanmış akıllı tekniklerle her reklamın getirisini artırmayı düşünmek daha iyidir. Reklam gelirleri beklentilerinizin gerisinde kaldığında deneyebileceğiniz kolayca uygulanan fikirlerin kısa bir listesini burada görebilirsiniz:

  • Yerel reklamları kullanmaya başlayın

Yerel cihaz reklamlarının mobil cihazlar için etkililiği konusunda çok az şüphe var. Birden fazla bağımsız araştırma, doğal değişime gidildikten sonra reklam gelirlerinin % 50 oranında artabileceğini gösteriyor; üstelik başka herhangi bir değişiklik yapmadan. Kesin rakamları önceden tahmin etmek çok fazla faktöre bağlı olsa da, tüm büyük yayıncıların yerel reklamları tanıtmak için acele etmeleri, bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyor olmalıdır. Tabii ki, yerel reklamcılık, göründüğü platformla büyük oranda ilişkilidir, bu nedenle özellikle ticari içeriğinizin oluşturulmasını sağlayan araçlara sahip olmanız gerekir.

  • Reklam alanınızın boyutunu ve yerleşimini ayarlayın

Reklamların düzgün boyutlandırılarak merkez içeriğine kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmesi, uygulamanın maddi başarısı için hayati önem taşır. Çok büyük ve çok belirgin reklamların en iyi yerleştirilmiş arayüzü bile göz ardı edilebilir, diğer taraftan sayfanın altına gömülmüş küçük reklam kutuları hiç tıklanmayabilir. Bu iki endişe arasında bir denge oluşturmak hassas bir sanattır ve doğruyu bulmadan önce birkaç deneme gerektirebilir. Anahtar unsur; açık fikirli olmak ve zor verileri analiz etmektir. Benzer bir kategoriden ilham almak iyi bir başlangıç noktasıdır, ancak, başarılı örnekleri tıpa tıp kopyalamak mobil endüstride pek işe yaramaz. Akıllı geliştiriciler, reklamların boyutunu ve konumunu değiştirmek için çok fazla beklemiyor.

  • Daha iyi bir mobil reklam iş ortağı bulun

Mobil reklam yerleşimi, doğrudan reklamverenlere değil, sürekli gelen müşteriler akışını sağlayabilen mobil reklam ağlarına satılır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ağlar var, ancak bunların çoğu benzer şartlar sunuyor ve mobil reklamcılıkla ilgili herhangi bir deneyime sahip olmayan bir geliştiricileri ayırt etmek zor olabilir. Bununla birlikte, uygulamanız için en iyi ortağı seçmeniz aydan aya toplam reklam gelirleri açısından belirli bir somut farklılık oluşturabilir. Hiçbir marka tanıma özelliğine sahip olmayan reklam ağlarını seçmenizin kötü fikir olacağını tahmin edersiniz. Yine de, ortalama performans yüzdesinden ağdaki reklamverenlerin coğrafi dağılımına kadar, daha derinlere bakmanız ve bir dizi farklı faktörü analiz etmeniz gerekecek.

Kullanıcılarınızın benzersiz olduğunu ve atipik tercihlere sahip olabileceğini hatırlamak zorundasınız, bu nedenle karar vermeden önce her yönü dikkate almalısınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*