LinkedIn Video Paylaşımını Başlattı

linkedin-video

LinkedIn, iOS ve Android üzerinden video yüklemesini sağlayan video yükleme özelliğini, yaygın şekilde başlattı. Yeni özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak dünyaya yayılıyor. Artık profesyonel kayıtlarınızla videolar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

Diğer önde gelen sosyal medya ve B2B platformları ile rekabet için Linkedln, haber akışına kendisi için yeni, ancak herkesin aşina olduğu video özelliği ile son kulvarlardan atak yaptı. Kaliteli içeriğin sağlanmasını amaçlayan şirket, 500 milyon üyesinin haber akışlarında görünmesi için 30 saniyelik bir video oluşturmasını istedi.

Kullanıcılar videoyu doğrudan LinkedIn uygulamasından kaydedebilir ya da mobil galerilerinden video seçebilir. LinkedIn profillerinin gösterge tablosu bölümünde şirketler, yerler ve izleyiciler başlığı da dâhil olmak üzere yüklenen videolara ilişkin kişisel bilgileri verecek içerik, gelecek ve çeşitlilik, liderlik, yenilik ve işyeri kültürü gibi konuları içerecek.

LinkedIn’den Stratejik Planlar

LinkedIn, yerel video yüklemeyi daha yaygın pozisyonlar haline getirerek, sosyal platformlardaki videolara geçişten yararlanmak için ayrıca, canlı video teklifleri ve yeni reklam gelirlerinin yolunu açıyor.

LinkedIn şu anda video reklamları sunmuyor ancak, şirketin değerlendirmekte olduğu doğal bir ilerleme var. Bu, doğal olarak yüklenen videoları yeni reklam envanteri olarak kullanarak, şirket genel reklam yükünü, kullanıcıların yayınlarını veya profillerini karmaşık hale getirmeden artırabilecektir. LinkedIn’in 500 milyon üyesi, şüphesiz dijital reklamverenleri platformda kampanya yürütmeye ikna edecektir.

Bu yılın başlarında LinkedIn, şirketin canlı yayın alanına olan ilgisinin bir göstergesi olabilecek olan Facebook Live’da çalışan bir Facebook ürün müdürü Peter Roybal ile çalıştı. LinkedIn’de yayın yapan şirketin haber toplantıları, açılış konuşmaları ve profesyonel akıl hocalığı gibi canlı video için uygun kullanım örnekleri bulunuyor.

Cihazlar ve sosyal medya platformlarındaki video içeriğindeki son patlama son aylarda büyük bir artış görürken, kullanıcılar video yüklemek için akın ediyor. Bu eğilim devam ederse, Link sponsorluğu, reklam sponsorluğu açısından başka bir karlı kazanç elde etmekle kalmaz, aynı zamanda güncel ve çok yönlü bir içerik akışı ile bir dizi yeni kullanıcı çekebilir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*