Facebook Wi – Fi Bulma Özelliği Herkese Açıldı

facebook wifi

Uzun bir süredir beklenen ve geçen yıl test edilmeye başlanan Facebook “Wi-Fi bul“ özelliği artık tüm kullanıcılara açık hale geldi. Teste amacı ile belirlenen bölgede kullanıcılara sunulan “Wi-Fi bul“ özelliği sadece iOS kullanıcılarını kapsıyor idi.

Yakın zaman içersinden sosyal paylaşım platformu olan Facebook yetkililerin yaptığı açılamalara göre ise “Wi-Fi bul“ özelliği tüm dünya çapında kullanıma açık olup aynı zamanda hem IOS hem de Android kullanıcılarına açık hale geldi.

Facebook için Yararları

2 milyonun üzerinde olan takipçi sayısının yanı sıra her geçen gün yeni takipçiler ile büyümeye devam eden Facebook, büyüme hızını artıracak olan yeniliklere de imza atıyor. Facebook sunduğu yenilik ve güncelleme uygulamaları sayesinde kullanıcılarına daha rahat ve daha elverişli bir platform sunuyor. Bu kullanım kolaylıkları içinde yer alan “Wi – Fi bul“ özelliği sayesinde ise takipçilerinin her daim sosyal paylaşım platformu içinde yer almasını ve yeni takipçilerinde katılımını sağlamayı amaçlıyor. Kullanıcıların seyahat halindeyken ya da ev veya iş yeri dışında herhangi bir konum içindeyken bedava internet erişimine ulaşımlarını sağlayan hizmet ile her an her yerde facebook sosyal paylaşım platformuna ulaşım sağlanabilecek.

facebook wifi bul özelliği

Facebook sosyal paylaşım platformunun sunduğu “Wi – Fi Bul“ özelliği aynı zamanda çevrede bulunan işletme ve cafe, restoran gibi yerlerini de öğrenmenize destek olacak olan bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Facebook kullanıcılarının daha fazla platform içinde kalmalarını ve daha uzun zaman bu sayfa içinde zaman geçirmelerini sağlayan bu özelliğin yanı sıra Facebook ‘un daha büyük çaplı projelere de imza attığını biliyoruz. Bu projelere içerinde bulunan güneş enerjisi ile çalışan drone ya da internet.org gibi projeleri bu kapsamda saymak yanlış olmayacaktır.

Facebook tarafından sunulan “ Wi-Fi bul“ özelliği sayesinde hem kullanıcı sayısında hem de sayfada kalan kullanıcıların sürerlinde artış gözlenebilir.

Wi-Fi Bul Özelliğini Aktif Hale Getirme

Facebook tarafından tüm kullanıcılara sunulan “Wi-Fi bul“ özelliğini aktif hale getirmek oldukça kolay olup sürekli olarak bu işlemi yapmak yenine tanımla yaparak da uygulamaya her an sahip olma imkanınız bulunuyor. Facebook sekmesi üzerinde bulunan Daha Fazla yazan alnı tıkladığınızda karşınıza “Wi- Fi bul“ sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye giriş yaparak en yakın bedava internet hizmetine bağlanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*