Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

facebook sayfa adı değiştirme nasıl yapılır

Sosyal medya üzerinde hedef kitleye ulaşabilmek için en iyi platformlar arasında yer alan Facebook sayfaları, etkili bir şekilde kullanıldığı zaman hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaşabilmenizi sağlar. Facebook’ta açılan sayfalar üzerinden gerçekleştirilen reklam kampanyalarında ise bazı zamanlarda Facebook sayfa adı değiştirme işlemine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Kimler Facebook Sayfa Adını Değiştirebilir?

Facebook’un sayfa adı değiştirme için geçmiş dönemlerde koyduğu sınır sadece 200 takipçi ve altına sahip olan kişiler geçerliydi. 200 sayfa beğenisini geçen kişiler Facebook sayfa ismi değiştirme için farklı bir talep formu doldurmak ya da Facebook’un e-mail adresine talep göndermek durumundaydı.

Son güncelleme ile birlikte ise bu durum Facebook tarafından değiştirilmiştir. Otomatik olarak Facebook sayfa adı değiştirme taleplerine sayfa içerisinden ulaşabiliyorsunuz. İşlemi yapabilmek için ilk olarak Facebook sayfanızda yer alan “Hakkında” bölümüne tıklamalısınız.

“Hakkında” kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki “Ad” bölümünün hemen sağ kısmında yer alan “Düzenle” butonuna tıklamalısınız. Karşınıza gelecek olan Facebook sayfa adı değiştirme işlemi panelinden yeni sayfa adınızı girebilirsiniz.

“Yeni sayfa adı” yazan yere kullanmak istediğiniz ismi yazarak “Devam” butonuna basmanız bu noktada yeterlidir. Bu adımdan sonra karşınıza gelecek olan yerde sayfa adı ve belirlediğiniz yeni sayfa adınızı tekrar görüntüleyebilirsiniz.

Yeni Sayfa Adı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Değişikliği uyguladıktan sonra 7 gün boyunca bir daha sayfa adınızı tekrar değiştiremezsiniz. Bu sebeple, isminizi tekrar kontrol etmeniz ve bu adımı öyle atlamanız daha doğru olabilir. Bütün işlemlerden emin olduktan sonra “Değişiklik isteğinde bulun” butonuna basarak Facebook sayfa adı değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Facebook sayfa adı değiştirme talebinizi kontrol edebilmek için Facebook sayfanızın “Ayarlar” menüsüne girmeniz ve “Sayfa Desteği” kısmını kontrol edebilirsiniz. Bu bölümden sayfa adı değişikliğinizin hangi süreçte olduğunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Yeni bir sayfa adı alacağınız zaman genel sektör isimleri alamazsınız. Ayrıca sayfanızda rahatsız edici simgelere yer veremezsiniz. Resmi sayfalar dışında önemli bir şahıs ismi içeren isimleri de yaratmanız Facebook tarafından yasaklanmıştır. Facebook’ta sayfa adı alırken dikkat edilmesi gerekenlere Facebook’un hazırladığı rehberden göz atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*